Kullanım Koşulları
Yükleniyor
İletişim Merkezi :  +90 216 324 59 99
TR Lokasyon / Dil: Türkçe Down
Lokasyon
Dil
Giriş Yap
Giriş Yap
Şifremi Unuttum
Left

GERİ

Şifremi Unuttum

Bell
Bağımsız Girişimci Numaranı ya da sistemde tanımlı e-posta adresini girmelisin. E-posta adresine gönderilen linke tıklayarak yeni şifreni oluşturabilirsin. Sistemde tanımlı telefon numaranı giriş sağlarsan bağımsız girişimci numaran ve şifren telefonuna mesaj olarak gönderilecektir.
Sepetim
Sepetim

Genel iş şartları ve müşteri bilgileri


I. Genel iş şartları

§ 1 Temel hükümler

(1) Aşağıdaki iş şartları, hizmet sağlayıcısı olarak bizimle (Biobellinda GmbH) www.biobellinda.de internet sayfası üzerinden imzalayacağınız sözleşmeler için geçerlidir. Farklı bir hüküm yer almıyorsa, kendi şartlarınızın (eğer varsa) bizim iş şartlarımıza dahil edilmesi kabul edilmemektedir.

(2) Tüketici, aşağıdaki düzenlemeler anlamında, genellikle ne kendi ticari ne de serbest meslek faaliyetine isnat edilecek bir amaçla yasal işlem yapmayan her gerçek kişidir. Girişimci, ticari veya serbest meslek faaliyetini icra ederken yasal bir işlemi sonuçlandıran gerçek veya tüzel bir kişidir.

§ 2 Sözleşmenin meydana gelmesi

(1) Sözleşmenin konusu ürün satışıdır. İnternet’teki tekliflerimiz bağlayıcı değildir ve sözleşme kurmak için de bağlayıcı bir teklif değildir.

(2) Çevrimiçi ürün sepeti sistemi üzerinden bağlayıcı bir satın alma teklifi (sipariş) verebilirsiniz. Bu esnada satışı öngörülen ürünler “Ürün sepeti” içerisine bırakılır. Navigasyon çubuğundaki ilgili düğme ile “Ürün sepeti”ni açabilir ve orada dilediğiniz zaman değişiklikler yapabilirsiniz. “Kasa” sayfasını açtıktan ve kişisel verilerinizi ve ödeme ve gönderim şartlarını girdikten sonra siparişe genel bakış sayfasında tüm sipariş verileri gösterilir. Siparişi göndermeden önce, buradaki tüm bilgileri tekrar kontrol etme, değiştirme (İnternet tarayıcısındaki “geri” işlevi ile de) veya satışı iptal etme imkanınız bulunmaktadır. Siparişin “ödenecek sipariş” düğmesi üzerinden gönderilmesiyle bize bağlayıcı bir teklif göndermiş olursunuz.

(3) Teklifin kabulü (ve böylece sözleşmenin akdi), en kısa sürede metin şeklinde sipariş onayı (örn. E-posta) ile gerçekleştirilir, bu onay metninde siparişin nasıl işleme alınacağı veya ürünlerin nasıl teslim edileceği de onaylanır (sipariş onayı). Herhangi bir mesaj almadığınız takdirde, sipariş sizin için bağlayıcı olmayacaktır. Gerekirse yapılmış ödemeler bu durumda derhal iade edilir.

(4) Teklif hazırlanması için gönderdiğiniz talepler sizin için bağlayıcı değildir. Size bu amaçla tarafımızca metin şeklinde bir bağlayıcı teklif hazırlanır (örn. E-posta ile), bu teklifi 5 gün içerisinde kabul edebilirsiniz.

(5) Sipariş işlemi ve akdedilen sözleşme ile ilişkili tüm önemli bilgilerin aktarılması e-posta yoluyla kısmen otomatik şekilde gerçekleştirilir. O nedenle, bize bildirdiğiniz e-posta adresinin doğru olduğunu, e-posta alımının teknik açıdan güvence altında olduğunu ve özellikle de SPAM filtresiyle engellenmediğini sağlamak zorundasınız.

§ 3 Alıkoyma hakkı, mülkiyetin muhafazası


(1)  Aynı sözleşme ilişkisinden kaynaklanan alacaklarınız olduğu takdirde ancak alıkoyma hakkını kullanabilirsiniz.

(2)  Satış bedeli tam olarak ödeninceye kadar ürünler bizim mülkiyetimizde kalır.

(3)  Girişimci olduğunuz takdirde, ayrıca aşağıdaki kurallar geçerlidir:

a) Tüm geçerli iş ilişkilerinden doğan alacakların tamamen karşılanmasına kadar malın mülkiyeti tarafımıza aittir. Mahfazalı ürünlerin mülkiyeti devredilmeden önce rehnetme veya teminat devri mümkün değildir.

b)Olağan ticari akış sürecinizde bu ürünleri tekrar satabilirsiniz. Bu durumda tekrar satışınızdan dolayı oluşacak, fatura tutarındaki mevcut tüm alacakları bize devredeceksiniz, biz de bu devri kabul edeceğiz. Alacak tahsil etmeye devam etme yetkiniz bulunmaktadır. Ödeme yükümlülüklerinizi usule uygun olarak yerine getirmediğiniz takdirde, alacağı bizzat tahsil etme hakkımızı saklı tutarız.

c) Mahfazalı ürünlerin birleştirilmesi veya karıştırılması durumunda, yeni ürünler üzerinde, mahfazalı ürünlerin fatura değeri ile işleme sırasında işlenen diğer malzemelerin ilişkisine göre mülkiyete ortak olma hakkını elde ederiz.

d) Teminat altına alınacak alacak için teminatlarımızın gerçekleştirilebilir değeri alacağın %10 üzerine çıkarsa, bu durumda talebiniz üzerine teminatlarınızı serbest bırakma yükümlülüğümüz bulunmaktadır. Serbest bırakılacak teminatların seçimi bize aittir.

§ 4 Garanti

(1)   Yasal kusur sorumluluğu hakları geçerlidir.

(2) Tüketici olarak sizden, teslim edilen ürünleri hemen eksiksizlik, açıkça görülür kusurlar ve nakliye hasarları açısından kontrol etmenizi ve bize ve nakliye firmasına da şikayetleriniz en kısa zamanda bildirmenizi rica ederiz. Bu talebimizi yerine getirmediğiniz takdirde bunun yasal garanti haklarınıza etkisi olmaz.

(3)  Girişimci olmanız durumunda, bahsi geçen garanti düzenlemelerinden farklı olarak aşağıdaki kurallar geçerlidir: a) a) Ürünlerin özelliği olarak sadece kendi bilgilerimiz ve üreticinin ürün tanımı kararlaştırılmış sayılır, üreticinin diğer reklam, genel tavsiye ve ifadeleri geçerli değildir.

b) Kusurlar varsa, seçimi bize ait olmak üzere düzeltme veya tekrar ürün teslimatı yapılır. Kusur giderme işlemi başarısız olursa, seçimi size ait olmak üzere indirim talep edebilir veya sözleşmeden cayabilirsiniz. Özellikle de ürün türüne veya kusurlara ya da diğer şartlara bağlı olarak bir değişiklik sağlanamadığı takdirde kusur giderme işlemi, ikinci başarısız deneme sonrasında başarısız sayılır. Düzeltme durumunda, şayet ürünlerin gönderimi onların kullanım amacına uygun değilse, ifa yeri dışındaki bir yere taşınmasından kaynaklanan artan maliyetleri taşımak zorunda değiliz.

c)Garanti süresi malların teslim tarihinden itibaren bir yıldır. Aşağıdaki hallerde süre kısaltması geçerli değildir:
- yaralanma, bedenin veya sağlığın zarar görmesinden kaynaklanan, kusurlu olduğumuz zararlar için ve ağır ihmal veya kasıt sonucu oluşan diğer zararlar için;
- Kusur tarafımızca art niyetli şekilde gizlenir veya ürünün özelliği için garanti kabul edilmez ise;
- bir yapı için her zamanki kullanımına uygun olarak kullanılan ve kusurluluğuna neden olunan mallar için;
- Kusurla ilgili haklar bağlamında bize karşı yasal rücu haklarınız için.

§ 5 Hukuk seçimi, ifa yeri, mahkeme yeri

(1) Alman hukuku geçerlidir. Tüketiciler söz konusu olduğunda, bu yasa seçimi, ancak tüketicinin mutat ikametgahının devlet yasasının zorunlu hükümleri ile sağlanan koruma kaldırılmadığı sürece geçerlidir (elverişlilik prensibi).

(2) Bizimle sürdürülen tüm mevcut ticari ilişkilerden doğan hizmetler için ifa yeri ve mahkeme yeri, şayet tüketici değil de bir tüccar, kamu hukuku kapsamındaki bir tüzel kişi veya kamu hukuku kapsamındaki özel fon olduğunuz sürece, firma merkezimizin bulunduğu yerdir.
Aynı kural, genel olarak Almanya veya AB içerisinde bir mahkeme yeriniz yoksa veya yerleşim yeriniz veya mutat ikametgahınız, davanın açıldığı tarihte bilinmiyorsa da geçerlidir. Başka yasal mahkeme yerindeki bir mahkemeye başvurma hakkı bundan etkilenmez.

(3) Uluslararası Ticaret Hukuku hükümleri kesinlikle uygulanmaz.

II. Müşteri bilgileri

1. Satıcının kimliği

Biobellinda GmbH
Gottlieb-Dunkel-Str. 43-44
12099 Berlin
Almanya
Telefon: +49 30 28860523
E-posta: info@biobellinda.de

Alternatif uyuşmazlık çözümü : Avrupa Komisyonu, mahkeme dışı çevrimiçi uyuşmazlık çözümü için bir platform (OS Platformu) sunmaktadır, bkz. https://ec.europa.eu/odr.

2. Sözleşmenin meydana gelmesine dair bilgiler

Sözleşmenin kurulmasıyla ilgili teknik adımlar, kurulan sözleşmenin kendisi ve düzeltme seçenekleri, genel iş şartlarımız altındaki “Sözleşmenin meydana gelmesi” kurallarına (Kısım I.) göre gerçekleştirilir.

3. Sözleşme dili, sözleşme metninin kaydedilmesi

3.1.   Sözleşme dili Almancadır.

3.2. Sözleşmenin tam metni tarafımızca kaydedilmektedir. Sipariş, çevrimiçi ürün sepeti sistemi üzerinden gönderilmeden önce sözleşme verileri tarayıcının fonksiyonuyla yazdırılabilir veya elektronik ortamda saklanabilir. Sipariş bize ulaştıktan sonra sipariş verileri, uzaktan satış sözleşmelerindeki yasal tavsiye niteliğindeki bilgiler ve genel iş şartları e-posta ile tarafınıza tekrar gönderilmektedir.

3.3. 3.3. Çevrimiçin ürün sepeti sistemi dışındaki teklif taleplerinde sözleşme verilerinin tümü size metin şeklinde bağlayıcı bir teklif çerçevesinde, örn. E-posta yoluyla gönderilmektedir, bunu yazdırabilir veya elektronik ortamda saklayabilirsiniz.

4. Etik kuralları

4.1.   Management AG ve bununla bağlantılı Ecommerce Europe Trustmark Code of Conduct Tüccarlar Birliğinin satıcılar mührü-kalite kriterlerine tabiyiz, bkz.: https://www.haendlerbund.de/images/content/kaeufersiegel/kaeufersiegel- qualitatskriterien.pdf und https://www.ecommercetrustmark.eu/the-code-of-conduct/

4.2.   4.2. Avrupa Etik Kurallarına tabiyiz, bkz https://www.euro-label.com/kodex/index.html.

5. Ürün veya hizmetlerin önemli özellikleri

Ürün ve/veya hizmetlerin önemli özelliklerini ilgili teklif içerisinde bulabilirsiniz.

6. Fiyat ve ödeme seçenekleri

6.1. İlgili tekliflerde belirtilen fiyatlar ve gönderi masrafları toplam fiyatları oluşturmaktadır. Bunlar oluşacak tüm vergiler dahildir, tüm fiyat unsurlarını içerir.

6.2. Oluşacak gönderi masrafları, satış fiyatına dahil değildir. Bunlar, internet sayfamızda veya ilgili teklifte ilgili tanımlı düğme üzerinden sorgulanabilir, sipariş aşamasında özel olarak gösterilir ve ücretsiz teslimat onayı verilmedikçe, tarafınızca ayrıca karşılanmak zorundadır.

6.3. Size sunulan ödeme türleri, internet sayfamızda veya ilgili teklifimizde yer almakta olup, ilgili tanımlı düğme altında gösterilir.

6.4. Münferit ödeme şekillerinde başka bir bilgi yer almıyorsa, kurulan sözleşmeden doğan ödeme talepleri derhal ödenir.

7. Teslim şartları

7.1. Teslim şartları, teslim tarihi ve varsa mevcut teslimat kısıtlamaları ayrıca internet sayfamızda veya ilgili teklifimizde ilgili tanımlı düğme altında yer almaktadır.

7.2. Tüketici olduğunuz takdirde, satılan ürünün sevkıyat sırasında tesadüfen bozulması veya tesadüfen kötüleşmesi riskinin ancak ürün size devredildikten sonra geçeceği yasal olarak düzenlenmiştir, gönderimin sigortalı veya sigortasız olmasının bir etkisi yoktur. Sevkıyatın yapılması için kendi başınıza ve girişimci tarafından atanmayan bir taşıma şirketini veya başka bir kişiyi görevlendirmeniz halinde, bu kural geçerli değildir.
Girişimci olmanız durumunda, teslimat ve sevkiyat riski size aittir.

8. Yasal kusur sorumluluğu hakkı

Kusur sorumluluğu, genel iş şartlarımızdaki “Garanti” düzenlemesine (Kısım I.) göre belirlenir. Bu genel iş şartları ve müşteri bilgileri tüccarlar birliğinin IT hukuku konusunda uzman avukatları tarafından hazırlanmış ve hukuka uygunluk açısından sürekli olarak kontrol edilmiştir. Management AG Tüccarlar Birliği, metinlerin yasal güvenliğini garanti eder ve ihtar durumunda sorumludur. Diğer bilgileri burada bulabilirsiniz, bkz: https://www.haendlerbund.de/agb-service.

Son güncelleme tarihi: 23.10.2019

İcon 1
Hayvan Dostlarımızı Koruyoruz
İcon 2
İade Garantisi Ürün İade Garantisi
İcon 3
Hızlı Destek Hızlı ve Kolay Çözüm
İcon 4
3D Secure Güvenli Ödeme Yöntemi